FAQ
Pytanie: Czym jest LinkToGame.com?
Odpowiedź: Jesteśmy tematyczną siecią reklamową skupiającą się na promocji gier przeglądarkowych i klienckich. Są to tytuły z różnych kategorii – MMO, FPS, RPG, MMORPG, social itp. W naszej ofercie wydawcy znajdą największą liczbę aktywnych kampanii dostępnych na rynku polskim – aktualnie promujemy ponad 50 gier. Współpracujemy z największymi wydawcami i developerami z Europy oraz Azji i Ameryki Płn.

Pytanie: Co muszę zrobić aby rozpocząć współpracę zLinkToGame.com?
Odpowiedź: Trzeba wypełnić formularz kontaktowy.

Pytanie: Gdzie należy umieścić reklamy?
Odpowiedź: LinkToGame jest siecią dedykowaną wydawcom korzystającym z linków – właścicielom witryn, kanałow video oraz fanpage’ów poświęconych tematyce gier.

Pytanie: Jak wygląda sprawa rozliczeń?
Odpowiedź: Wydawca, który nie prowadzi działalności, rozlicza we własnym zakresie podatek dochodowy. Wydawcy prowadzący działalność wystawiają nam standardowe faktury.

Pytanie: Czy jest jakiś okres, przez który muszę wyświetlać reklamy?
Odpowiedź: Nie. Możesz włączać i wyłączać reklamy, kiedy chcesz.

Pytanie: Jak to działa?
Odpowiedź: Umieszczając na stronie link danej gry (wygenerowany po zatwierdzeniu) na Twojej witrynie, kanale lub fanpage’u umożliwiasz rejestracje potencjalnemu graczowi. Nasz system zlicza każdą z nich – a Ty zarabiasz.

Pytanie: Jak otrzymam wynagrodzenie?
Odpowiedź: Wynagrodzenie jest możliwe do otrzymania za pomocą PayPal lub rachunku bankowego.

Pytanie: Czy mogę otrzymać wynagrodzenie na konto bankowe?
Odpowiedź: Tak.

Pytanie: Czy muszę przesłać jakieś dokumenty?
Odpowiedź: Dokumentem regulującym współpracę pomiędzy stronami jest regulamin.

Pytanie: Czy jest wymagane podpisane umowy?
Odpowiedź: Wymagana jest akceptacja regulaminu przy rejestracji.

Pytanie: Jak długo muszę czekać na akceptację strony?
Odpowiedź: Proces akceptacji może trwać do 48 godzin. Z reguły nie przekracza on jednego dnia roboczego.

Pytanie: Ile mogę zarobić?
Odpowiedź: Zarobki każdego wystawcy uzależnione są od liczby konwersji, przekierowań na stronę reklamodawców oraz ilości użytkowników, których posiada.

Pytanie: Jaka jest minimalna wypłata?
Odpowiedź: Minimalna wypłata to 50 zł. Płatna w przeciągu 30 dni po otrzymaniu rachunku.

Pytanie: Czy dostanę PIT?
Odpowiedź: Nie, ponieważ forma współpracy (wydawca – sieć afiliacyjna) jest najmem powierzchni reklamowej. Wystawiasz nam rachunki/faktury i na ich podstawie powinieneś wypełnić PIT za rok ubiegły
Pytanie: Czy w przypadku materiałów video muszę sam je tworzyć?
Odpowiedź: Niekoniecznie. Możesz również korzystać z ogólnodostępnych materiałów np. z trailerów gier YouTube i osadzić je na swojej stronie, kanale lub fanpage’u dodając odpowiedni link do rejestracji.

Pytanie: Czy mogę zachęcać do rejestracji rozdając „prezenty”
Odpowiedź: Nie. Popatrz na to z perspektywy wydawcy – gracz który rejestruje się w jego grze tylko by coś otrzymać ma dla nie go bliską zeru wartość.

Pytanie: Czy mogę zachęcać do rejestracji robiąc konkursy?
Odpowiedź: Jak najbardziej! Możesz zachęcać graczy np. robiąc konkurs na to kto w jak najkrótszym czasie przejdzie droge od 1 do 10 level’u w wybranej grze I pochwali Ci się screenem. To zaangażuje ich w prawdziwą rozgrywkę i zaprezentuje możliwości gry.

Pytanie: Dlaczego mam dużo klików a mało rejestracji?
Odpowiedź: Wynikać to może z kilku przyczyn: istniejąca już konta – Wydawcy płacą tylko za nowych graczy, nie powracających. Jeśli twoi użytkownicy mają już konto na stronie lub platformie danego wydawcy nie będzie konwersji – przekierowani na nią zalogują się na wcześniej założone konto. Geo – kampanie są zliczone tylko jeśli rejestracje pochodzą z kraju którego dotyczy kampanii. Np. jeśli kampania jest geotargetowana na Polskę, to wydawcy nie interesują gracze z Madagaskaru, nawet bardzo aktywni J Ad-blockers – niektórzy użytkownicy Internetu deafultowo blokują wszelkie formaty reklamowe (ponad 1 mln w Polsce) Dodatkowe obostrzenia – wydawcy czasami zabraniają możliwość promocji gry w danym kanale – np. SEM lub social (FB) lub zerowa aktywność graczy w grze (puste rejestracje)

Pytanie: Czemu niektóre kampanie mają ustawioną stawkę 0 PLN?
Odpowiedź: Wynikać to z faktu, iż zostały on zatrzymane z skutkiem natychmiastowym. Czasami chwilowo (kilka godzin – np. na techniczne zmiany) lub na dłużej. W każdym takim przypadku staramy się natychmiast informować naszych Partnerów w LinkToGame.

Pytanie: Czy mogę zarabiać więcej?
Odpowiedź: TAK! Jeśli twój ruch będzie wyjątkowo wartościowy (aktywni gracze, płacący, spędzający dużo czasu w grze) możesz stać się partnerem PREMIUM i otrzymywać wyższe niż ogólne stawki, które wynegocjujemy w twoim imieniu.

Pytanie: Czy mogę dodawać do moich filmów linki z gier ich niedotyczących?
Odpowiedź: TAK! Na przykład gdy w danym momencie nie jest aktywna kampania League of Legends możesz kierować swoich widzów na inne, podobne gry MOBA jak np. Dota 2. Jest duża szansa, że one też mogą ich zainteresować.

Pytanie: Czemu niektóre kampanie nie są dla mnie dostępne?
Odpowiedź: Cały czas pracujemy wspólnie z Klientami, by pozyskiwać graczy najwyższej jakości. Jeśli ruch dostarczany przez twoje kanał w jakimś okresie był kwestionowany, pewne kampanie mogą być skierowane tylko do wybranych, zaufanych partnerów.

Pytanie: Czy mogę bezpośrednio zachęcać do rejestracji?
Odpowiedź: Kierowanie ruch do gier poprzez hasła typu „Zarejestruj się, a dostaniesz ode mnie prezent” lub „Zarejestruj się i daj mi zarobić” są stanowczo zabronione.